Wasze i Nasze Porady –

Jak usunąć przykry zapach z mikrofalówki?

Nieprzyjemna woń wydobywająca się z mikrofalówki, jest związana m.in. z różnorodnością odgrzewanych dań i brakiem wentylacji. Mamy jednak niezawodny sposób, aby skutecznie się go pozbyć. Skrój cytrynę w plasterki i włącz mikrofalówkę na maksymalną moc przez 4-5 minut, a nieprzyjemny zapach odejdzie w nie pamięć.

Jak pozbyć się przykrego zapachu ze zmywarki?

Piękno każdej kuchni może zostać skutecznie zniszczone przez zapach wydobywający się z urządzenia, mającego ułatwić nasze życie. Na rynku są oczywiście dostępne odświeżacze do zmywarek, nad których szkodliwością możemy się tylko zastanawiać. Polecamy domowy sposób na usunięcie zapachów – w koszyczku na sztućce umieść plasterek lub skórkę cytryny, która ma doskonałe właściwości pochłaniania zapachów.

Cytryna niezbędna w kuchni? Skutecznie zwalcza zapachy i przebarwienia!

W codziennym użytkowaniu kuchni bardzo często zdarza nam się, iż mamy do czynienia z nieprzyjemnymi zapachami. Najskuteczniejszym domowym sposobem na ich pozbycie się, jest używanie cytryny, lub kwasku cytrynowego. Nieprzyjemnie pachnące talerze, brudne dłonie, czy też kamień w czajniku znikają w mgnieniu oka dzięki zastosowaniu cytryny. Wystarczy umyć zabrudzone dłonie, przetrzeć talerze, czy też wygotować z nią czajnik, aby przywrócić mu dawny blask. Cytryna posiada również doskonałe właściwości antybakteryjne, dlatego doskonale zdezynfekuje każdą powierzchnię!

Unikamy tłuszczu pryskającego na patelni!

Zastanawialiście się wielokrotnie nad zmianą patelni, czy skorzystaliście z całej gamy olejów? Cały czas macie problemy z rozgrzanym tłuszczem, który wprost z patelni pryszcze na wszystkie strony? Na rozgrzany olej dodajcie szczyptę soli, która skutecznie zatrzyma wszelkie pryskanie. Od teraz gotowanie nie musi oznaczać nieprzyjemnych poparzeń.

Przypalenia, czyli nr 1 złych doświadczeń w kuchni

Przygotowujecie smaczne potrawy, czy może po prostu gotujecie warzywa? Cały czas mieszacie gorące danie, aby się nie przypaliło, aż nagle dzwoni telefon i całe starania odchodzą w niepamięć? Efektem jest złowrogo brzmiący przypalony garnek. Nie musicie jednak się obawiać, gdyż w większości przypadków uda wam się go uratować! Stwórzcie roztwór wody z solą, zalejcie nim garnek na kilkanaście godzin, a rankiem kolejnego dnia będziecie mogli bez problemu mogli doprowadzić go do idealnego stanu.

Zapobiegamy powstawaniu grudek w soli i cukrze!

Odczuwacie dyskomfort, gdy chcecie posolić swoje danie, czy też postawić cukier na stole, a okazuje się on być jedną wielką bryłą? Spokojnie możecie ukoić swoje nerwy, jeżeli przed nasypaniem soli lub cukru, na dnie naczynia umieścicie małą garść ryżu. Cechuje on się doskonałymi właściwości higroskopijnymi, pochłaniając wodę, która powoduje zbrylenie soli i cukru.

Zamrażanie, czy wpływa na jakość produktów?

Jednym z najpopularniejszych sposobów na przechowywanie produktów jest ich mrożenie. Łatwe, proste i nie zajmujące dużo przestrzeni produkty, są chętnie przetrzymywane w naszych zamrażarkach. Bardzo często nie wiemy jednak, iż nawet mrożone produkty posiadają ograniczenia związane z terminem przydatności. Nie musimy się obawiać, że zamrażanie wpłynie na ich jakość jeżeli zastosujemy się do niniejszych porad: - Ryby, wędliny i gotowe dania przetrzymujmy nie dłużej niż 6 miesięcy - Sery, drób i mięs możemy mrozić do 8 miesięcy - Warzywa i owoce zachowują świeżość do 12 miesięcy.

Czy kupiliśmy świeże jajka?

Problem z jajkami polega na tym, iż kupując całą wytłoczkę nie mamy tak naprawdę żadnej możliwości sprawdzenia ich świeżości. Bardzo często dowiadujemy się o tym dopiero w momencie, gdy chcemy przygotować z nim swoje ulubione danie. Polecamy niezawodny sposób na sprawdzenie ich świeżości! Zanurzmy jajka w zimnej wodzie, świeże opadnie na dno, a zepsute będzie unosić się na powierzchni wody. Proste i skuteczne!

Świeże zioła, jak przedłużyć ich trwałość?

Jednym z najchętniej stosowanych rozwiązań, mających na celu wydłużenie przydatności świeżych ziół jest pocięcie ich drobne pocięcie i zamrożenie. Jeżeli jednak kupiliśmy zioła, które są już lekko zwiędnięte proponujemy zanurzenie ich w plastikowym naczyniu wypełnionym zimną wodą. Dzięki takiemu zabiegowi odzyskają one siły witalne i posłużą jeszcze przez kilka dni.

Jak szybko zrobić lód?

Niezapowiedziana wizyta gości, w trakcie której okazuje się, że nie macie kostek lodu w zamrażarce? Nic straconego! Nalejcie to pojemników na lód ciepłej wody, która wbrew jakiejkolwiek logice zamarza dużo szybciej niż zimna. Związane jest to ze zjawiskami wymiany ciepła, gorąca woda szybciej oddaje je lodowatej zamrażarce, dzięki czemu lód zamarza szybciej.

Obieranie czosnku, sposób na młynek

Macie zamiar przygotować intensywnie pachnącą poprawę, lub też smaczny sos czosnkowy? Największym problemem jest obieranie małych ząbków czosnku, mamy jednak dla was interesujący sposób na poradzenie sobie z tym problemem. Rzućcie kilkukrotnie całą główkę czosnku na dno blaszanego naczynia, co powinno pomóc w rozdzieleniu ząbków od siebie. Następnie przykryjmy górę miseczki i potrząsajmy nią w różnych kierunkach, dzięki czemu łupiny powinny bez problemu odejść od ząbków czosnku.

Serwis smaki-regionu.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich zapisywanie w Twoim komputerze. Możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Akceptuję